Empty template - Luton BC
Welcome to Luton.gov.uk
 
 
A-Z of services

Overview and Scrutiny Board

04 May 2015 - onwards
Fixed
Nominated

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying meetings 1 to 10 of 11 meetings found in selected date range
15 January 201818:0020:05Committee Room 3Scheduled
13 February 201818:0019:40Committee Room 3Scheduled
27 March 201818:0019:00Council ChamberScheduled
21 May 201818:0020:00Committee Room 3Scheduled
05 June 201818:0000:00Committee Room 3Scheduled
18 June 201817:3020:00Committee Room 2Scheduled
02 August 201818:0020:00Committee Room 3Scheduled
24 September 201818:0019:30Committee Room 3Scheduled
19 November 201818:0020:00Committee Room 3Scheduled
14 January 201918:0020:00Committee Room 3Scheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 16 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor David Agbley Vice-Chairman 16/05/2016 - current 47 %
Conservative
Councillor John Baker Vice-Chairman 16/05/2016 - current 80 %
Liberal Democrats
Councillor Peter Chapman Member 16/05/2017 - current 100 %
Labour
Councillor Roy Davis Member 25/05/2018 - current 100 %
Liberal Democrats
Councillor Meryl Dolling Chairman 16/05/2016 - current 100 %
Liberal Democrats
Councillor David Franks Member 16/05/2016 - current 67 %
Liberal Democrats
Councillor Terry Keens Member 16/05/2016 - current 80 %
Labour
Councillor Maahwish Mirza Member 16/05/2017 - current 60 %
Liberal Democrats
Councillor Anna Pedersen Member 25/05/2018 - current 100 %
Labour
Councillor Sheila Roden Member 16/05/2016 - current 87 %

Substitutes

NameRoleMembership DatesMeetings Attended
Vacancy    
Vacancy    
Vacancy    
Vacancy    
Vacancy    

Other Information