Empty template - Luton BC
Welcome to Luton.gov.uk
 
 
A-Z of services

Executive

04 May 2015 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
123
Page 2 of 3, Displaying meetings 11 to 20 of 24 meetings found in selected date range
16 July 201818:0020:00Committee Room 3Scheduled
20 August 201818:0020:00Committee Room 3Scheduled
23 August 201818:0000:00Committee Room 3Scheduled
17 September 201818:0018:20Committee Room 3Scheduled
15 October 201818:0018:55Committee Room 3Scheduled
12 November 201818:0018:20Committee Room 3Scheduled
10 December 201818:0020:00Committee Room 3Scheduled
17 December 201818:0020:00Committee Room 3Scheduled 
07 January 201918:0020:00Committee Room 3Scheduled 
04 February 201918:0020:00Committee Room 3Scheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership DatesAttendance
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 12 members/vacancies that match search criteria
Labour
Councillor Jacqui Burnett Member 11/05/2015 - current 95 %
Labour
Councillor Waheed Akbar Member 25/05/2018 - current 100 %
Labour
Councillor Paul Clive Dale Castleman Member 04/05/2015 - current 100 %
Labour
Councillor Rachel Hopkins Member 17/05/2016 - current 100 %
Labour
Councillor Mahmood Hussain Member 04/05/2015 - current 91 %
Labour
Councillor Aslam Khan Member 04/05/2015 - current 82 %
Labour
Councillor Andrew Malcolm Member 04/05/2015 - current 82 %
Labour
Councillor Hazel Simmons Executive Leader 04/05/2015 - current 91 %
Labour
Councillor Tom Shaw Member 04/05/2015 - current 91 %
Labour
Councillor Sian Julie Timoney Deputy Executive Leader 04/05/2015 - current 100 %

Other Information