Empty template - Luton BC
Welcome to Luton.gov.uk
 
 
A-Z of services

Councillor Hannah Adrees

  • General
  • Allowances & Expenses
  • Election History
  • Party History
  • Ward History
  • Members Interests
  • Committees
  • Outside Bodies
  • Training History
Councillor Hannah Adrees
Elected:
03 May 2019
First Elected::
03 May 2019
Party:
Labour
Ward:
Dallow
Address:
51 Conway Road
LU4 8JB
Mobile Telephone No:
07742401029
Job Title:
Councillor
Department:

Election History

Elected:RetiredReason
Fri 3 May 2019  

Party Representation History

Ward Representation History

Current Committee Memberships

CommitteeRoleJoining Date
12
 Page 1 of 2, items 1 to 5 of 10.
Administration and Regulation Committee Vice-Chairman22 May 2019
Audit and Governance Committee Member22 May 2019
Full Council Member22 May 2019
Licensing Committee Member24 May 2021
Overview & Scrutiny Committee Member22 May 2019

Past Committee Memberships

CommitteeRoleJoining DateLeaving Date
Not a past member of any Committee.

Current Outside Body Appointments

Outside BodyJoining Date
Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Outside BodyJoining DateLeaving Date
Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.